A protože jsou stejné požadavky, jsou stejné i nezdary, jež postihují ty z podnikatelů, kteří nejsou schopni vyhovět kritériím, jaká si poskytovatelé stanovují. A stejně vzácné jsou takové nezdary v případech, když dotyčného napadne vzít si půjčku jménem hypotéka bez registru. Protože v případě tohoto nebankovního produktu neuspěje vlastně jen málokdo.
Proč tomu tak je?
Vlastně jenom a pouze díky tomu, že je nebankovní sektor o poznání pružnější a flexibilnější. Takže dokáže nastavit podmínky splácení tak, aby vyhověli i ti, kdo mají jenom relativně nízké příjmy nebo dokonce nějaký ten záznam v registru dlužníků. A aby byla naděje na získání peněz tímto způsobem ještě jistější, zaručuje se žadatel o půjčku v tomto případě nemovitostí, vlastní nebo někoho, kdo je ochoten poskytnout k tomuto účelu nemovitost svou, což je natolik důležitou garancí splácení, že už si vlastně není třeba lámat hlavu nějakými detaily. A bohatě stačí, prokáže-li žadatel, že je schopen a ochoten půjčené prostředky řádně vrátit.
Zažádat si o hypotéku bez registru tak znamená v podstatě jenom vyplnit jednoduchý formulář na webu a poslat e-mailem několik snímků nemovitosti určené k zastavení. A o vše ostatní už se pak postará poskytovatel sám – ať už jde o ocenění oné nemovitosti, nastavení výše splátek nebo doby splácení, jež by byly pro obě strany přijatelné, a podobně. A žadateli tak už zbývá jenom prostudovat si důkladně smlouvu a v případě souhlasu s touto ji podepsat. A počkat si, než mu dorazí peníze na účet, což se děje vše více než rychle.
A získané peníze pak lze použít na cokoliv. A v případě zájmu i kdykoliv předčasně a bez sankcí splatit.
A to je férová nabídka, nemyslíte?