Opalovací krémy obvykle používáme v letních dnech, kdy se chceme při opalování chránit před přímým slunečním svitem. Role opalovacího krému na naší pokožce v létě není jen při opalování. Měli bychom ho používat kdykoliv vyjdeme ven v létě a svítí slunce. Zdá se vám to zbytečné? Rozhodně není.
Každou chvílí na sluníčku se na vaši pokožku dostává záření, které vám může způsobit při delším pobytu dokonce i spáleniny. Spáleninami se myslí zarudlá místa, která se pak loupou, některým jedincům mohou vzniknout i puchýře. Nechráněná pokožka na sluníčku ztrácí svou pružnost a může také vést k dřívějšímu tvoření vrásek.
Příkladem mohou jít lidé, kteří mají temnější tón pleti. Zejména afričtí obyvatelé. Ty jsou od přírody chráněni faktorem, který zabraňuje popálení kůže a celkové propustnosti slunečního záření. Je to právě díky životním podmínkám ve střední Africe, kde slunce svítí neustále.
Tím, že si naši pokožku natřeme kvalitním opalovacím krémem se také stáváme takovým izolantem proti slunci. Někteří lidé, zejména ženy, využívají i speciální opalovací krémy na zimu, kdy se slunce odráží přímo do našich obličejů. Rozhodně to není nevšední nebo dokonce nenormální, slunce na naši pokožku zkrátka nemá pozitivní vliv za jakéhokoliv počasí. Platí to zejména v době, kdy na některých místech ubývá ozonu (ochranná vrstva Země) a tak je sluneční svit ještě prudší.
Nebojte se na sobě utrácet.
Za opravdu kvalitní opalovací krémy si sice připlatíte, ale za to máte garantovanou ochranu hlavně v létě. V jiných ročních obdobích si stačí zakoupit krém se střední nebo nízkou ochranou. Na léto je lepší samozřejmě vysoká nebo velmi vysoká. Také vybírejte podle citlivosti své pokožky. Někteří se při pobytu na slunci spálí okamžitě, jiní by tam vydrželi celé hodiny. Každopádně pobyt na slunci je velmi zdravý i přes zmíněná negativa.
Tak rozhodně neseďte doma, ale vyrazte někam k vodě se svým ochranným krémem při ruce.